Alternate Text
LUNA Metrum
LUNA Metrum
Web tabanlı akıllı sayaç yönetim yazılımı
  • Detay
  • Görsel
  • Döküman
  • Video

Luna Metrum, elektrik dağıtımında kullanılan akıllı cihazların uzaktan yönetimini sağlayan web tabanlı bir AKILLI ŞEBEKE uygulama yazılımıdır.
Bu uygulamayla, uzaktan sayaç endekslerinin alınabilmesi, sayaçların enerjilerinin uzaktan kesilip açılabilmesi, oluşan cihaz alarmlarının merkeze aktarılarak sorunların anında tespiti ve benzeri tüm işlemler yapılabilmektedir. Oluşan alarmların e-posta veya sms olarak
ilgili birimlere gönderilmesi mümkündür. Sahada kullanılan farklı marka/model modem ve sayaçlar da yönetilebilmektedir.
Sayaçlardan okunan readout ve yük profili verileri üzerinden değişik format ve türde raporlar alınabilmekte ve grafikler  hazırlanabilmektedir.
Trafo, branşman ve abone tüketimlerinin mukayesesi ile Kayıp/Kaçak raporları çıkarılabilmekte, Kaçak noktaları tespit edilebilmekte ve Tahmini Teknik Kayıp raporu oluşturulabilmektedir.

Çok değişik haberleşme donanımları ile veri alış verişi sağlayan LUNA METRUM, GSM/ PLC / RS / RF /  LAN / WAN gibi bağlantı modüllerini desteklemektedir.
Ayrıca Uzaktan kontrol edilebilen aydınlatma cihazlarının/sokak lambalarının yönetimi mümkün hale gelmekte ve Webservis bağlantısı üzerinden farklı yazılımlarla haberleşerek veri paylaşımı yapılabilmektedir. LUNA METRUM, tamamı ile LUNA A.Ş. Arge Merkezindeki yazılım mühendisleri tarafından geliştirilmiş olup dağıtım şirketlerinin özel isteklerine göre ilave raporlama ve modüllerin eklenmesine imkan vermektedir.
Elektrik Dağıtım Firmalarının kullanımı için tasarlanmış olan program, aynı zamanda büyük alışveriş merkezleri(AVM), Marinalar, Konut Siteleri ya da Villa Kentler için de süzme sayaçların ve abonelerin yönetilmesini sağlamaktadır.
İnternet WEB tabanlı yapısı sayesinde, herhangi bir programın kullanıcıların bilgisayarlarına kurulmasına gerek yoktur. Tüm dosyalar ve veriler, Dağıtım Şirketinin Merkezindeki ana sunucuda depolanır. İnternet erişimine sahip herhangi bir aygıt ile (masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, PDA, cep telefonu vs.), programa erişilip kullanılabilir. Bu yapı, sahada çalışan herhangi bir operatörün, internete bağlanabilen bir cep telefonu kullanarak, anlık data girişi ve rapor almasına izin verir. Farklı erişim haklarına sahip çok sayıda kullanıcı, sağlam güvenlik önlemleri ile  sistem kullanımı için tanımlanabilir.
Dağıtım sistemindeki sayaçlar ve aboneler, Bölge İşletme Müdürlükleri, indirici merkez bağlantıları gibi ortak özelliklerine göre gruplanabilir. Bu sayede, abonelere dağıtılan güç ile dağıtım şirketlerine gelen güç arasındaki tutarsızlıkları değerlendirmek amacıyla çeşitli raporlar üretilebilir. Sistem kayıpları ve kaçakların kolaylıkla analiz edilmesi sonucunda, bu raporlar düzeltici faaliyetlerin yapılmasında kullanılabilir. Sayaca yapılan tüm müdahaleler, hızlı bir biçimde gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak amacıyla, anlık olarak kaydedilir ve sistem uyarılır. Abone tabanlı aylık raporlar ve analizler sayesinde, izin verilen güç tüketimini aşan abonelerin tespiti mümkün olmaktadır.

 

Bilgi Talep
Ad Soyad
Tel. No
E-Posta
Mesaj
Bizi Takip Edin
© 2015 Luna Sayaç
Luna Elektrik Elektronik San.Tic. A.Ş.

Bize Ulaşın
A.O.S.B. 10001 Sokak No: 9
Çiğli / İZMİR
Tel : +90 (232) 472 15 45 PBX
Faks : +90 (232) 472 15 50
Eposta : siparis@lunatr.com