Hakkımızda

LUNA ELEKTRİK ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

LUNA, 1991 yılında İzmir’de elektrik enerjisi ölçümü için elektronik devreler, ürünler tasarlayan ve üreten bir şirket olarak kurulmuştur. LUNA, elektrik sayaçları ile hızla pazar lideri konumuna gelmiştir ve bu durum, LUNA’nın ürün yelpazesini yeni alanlara geliştirmesine ve genişletmesine izin vermiştir. Böylece, su sayacı üretimi ve tasarımı 2013 yılında başlamıştır.

2015 sonunda LUNA, Türkiye’de hükümet tarafından tescillenmiş sınırlı sayıda kayıtlı Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nden biri olmuştur. LUNA’nın Ar-Ge Merkezi, Elektronik Ar-Ge, Yazılım Ar-Ge, Mekanik Ar-Ge ve Su Sayacı Ar-Ge departmanlarından oluşmaktadır. LUNA’da, 600’den fazla çalışanı ve 60 mühendis ve teknisyenle güçlü, deneyimli Ar-Ge ekibi, üretim için gerekli tüm bileşenleri tamamen tasarlamakta, geliştirmekte ve üretmektedir. Elektronik devreler, plastik ve metal bileşenler, yazılım ve donanımlar fabrikada yapılmaktadır.

Şu anda LUNA, Türkiye’nin içinde ve dışında yüksek kaliteli ve yüksek teknolojili akıllı metreler sağlayan Türkiye’nin en büyük akıllı sayaç tedarikçilerinden biridir. LUNA, ayrıca aylık bir dönemde 400.000’den fazla akıllı sayaç üretim kapasitesine sahiptir. Ayrıca, son 5 yıldır Türkiye’de pazar lideri olan LUNA, 4 milyondan fazla elektronik elektrik sayacı ve 1,5 milyondan fazla su sayacı satmış ve her yıl % 15 ihracat oranı ile satış yapmıştır.

Şimdi LUNA akıllı elektrik sayaçları, mekanik ve akıllı su sayaçları, akıllı ağ teknolojileri, lV prizleri ve dimmerler, ısı sayaçları, iç ve dış aydınlatma ürünleri ile kapsamlı bir üretim alanına sahiptir ve Türkiye’de 2016 yılında bu kapsamlı çalışma alanı ile LUNA, % 90’dan fazla pazar payına ulaşmıştır.

LUNA akıllı sayaçları, AB tarafından yetkilendirilmiş Test Laboratuvarları ve Kuruluşları ile koordinasyon içinde, MID ve ulusal sertifikalarla onaylanmıştır. Artık LUNA, TS EN 150 / IEC 17025 ve 150-9001 standartlarına göre su sayaçları için akredite bir laboratuvara sahiptir ve test ve kalibrasyonun güvence yeterliliği ile müşterilerin ürünlerini şirket içinde ve dışında test etmektedir.

LUNA, özel ihtiyaçlar ya da özel ihtiyaçlar için yüksek kaliteli ve yüksek miktarlı akıllı sayaçların üretimi ile mümkün olan en kısa sürede müşteri pazarına tedarik edebilmektedir.

LUNA akıllı su sayaçlarının yelpazesi; çok yüksek ve doğru ölçüm değerlerine sahip tüm çap boyutları (DN 15-DN250) için; herhangi bir mekanik ekran ünitesi olmaksızın tasarlanmış ve geliştirilen dijital su sayaçları, standartta hem güvenli dual optik ve RF okuma (AMR) özelliği içerir.

Ayrıca gerektiğinde sayaçların, tüketicinin su kullanımını iki yönlü telsiz frekans iletişimi üzerinden kontrol etmek için küresel valf ile donatılabilir. Küresel vanalı sayaçlar, ön ödemeli sayaçlar olarak kullanılabilir ve / veya patlama ve sızıntılara ilişkin aşırı kullanım durumunda su akışını kesebilir. Sayaçlar yüksek doğruluk sınıflarına sahiptir (R> = 250, C Sınıf), tek bataryası ile en az 1 O yıl boyunca çok zorlu saha koşullarına hassas ve doğru ölçüm yapmaya devam etmektedir.

Akıllı ön ödemeli su sayaçları yüksek güvenlikli çekirdek temassız teknolojisiyle birlikte tasarlanan ve geliştirilen çok yüksek ölçüm doğruluğuna (sınıf C veya Sınıf B) sahiptir, ayrıca gerekli güvenlik adımından ödün vermeden, SAM (Güvenli Erişim Modülü) ile uyguladıkları güvenliği en üst düzeye çıkarmak için tasarlanır ve geliştirilir.

LUNA, pazar talebine ve elektrik sayacı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesiyle de projeler geliştirmekte ve deneyimli Ar-Ge ekibi ile akıllı su sayacı teknolojisinde öne çıkmaktadır.

loT ve GPRS entegre ultrasonik veya woltman su sayaçları, yüksek hacimli (B ve C sınıfı) ve elektronik okuma, alarm ve sayaç kontrol vanası için iki yönlü iletişim ile, en yeni akıllı teknolojileri kullanarak evsel veya endüstriyel tüketici kullanımı için hazırdır.LUNA Akıllı Sayaçlar, çok deneyimli ve çok profesyonel kadromuzla akıllı ölçüm gereksinimlerinizi karşılamak için her zaman hazırdır.

2022’den beri Luna, dünya çapında 30’dan fazla ülkede yaklaşık 5.000 çalışanı ile enerji endüstrisi için entegre enerji yönetimi çözümlerinin lider küresel sağlayıcısı olan Landis+Gyr AG’nin bir grup şirketidir.

 

Hayat Amacımız (Misyon)

“Ürünlerimiz, çözümlerimiz, satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak, çalışanlarımız ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olmak.”

Gelecek Hayalimiz (Vizyon)

“Verdiğimiz tüm hizmetlerde rekabetçilerimiz içerisinde en iyisi olmaya çalışarak elektronik sektöründe örnek bir şirket olmak.”

Değerlerimiz ve Kurum Kültürümüz

Aidiyet​

Aidiyet; Ekip ve kurum başarımız kişisel başarımızın önünde gelir. Kendimizi Luna’ya ait hissederiz, ailenin bir parçası olmak bize gurur verir. Adımızın başında Luna vardır.

Güvenilirlik

Güvenilirlik; Güvenilir olmak ailemizin önemli sıfatlarındandır ve ilişkilerimizin temelini ifade eder. Her koşulda en karlı yatırımın güven olduğunu, davranışlarımızın ve tepkilerimizin güven oluşturması gerektiğini biliriz.

İnovasyon/Yenilikçilik

İnovasyon/Yenilikçilik; Piyasa ve pazarın ihtiyaçlarını öngörerek, yaratıcılığımızla sektöre ve geleceğe yön verecek yenilikçi ürünler tasarlayıp inovatif düşüncelerimizi hızla hayata geçiririz.

İnsan ve Çevre Odaklılık

İnsan ve Çevre Odaklılık; Tüm çalışmalarımızı insan ve çevre odaklı yaparız. Çalışanlarımızın, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve toplumun beklentilerini dikkate alarak çevreye olan sorumluluğumuz ile gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmayı hedefleriz.

Takım Bilinci

Takım Bilinci; Aynı değerleri paylaşan, ortak akıl ile hedeflerine kilitlenen, işbirliğinin başlangıç olduğuna ve birlik olmanın gücüne inanan bir ekip olmak bizim için önemlidir.